Korona vírus asi každému z nás pozmenil dovolenkové plány na leto. Hoci opatrenia sa už do veľkej miery uvoľnili a je možné vycestovať aj na zahraničnú dovolenku, predsa len je stále lepšie zostať na Slovensku. Prečo?

Hoci Slovensko je pomerne malá krajina, ponúka nekonečné možnosti zábavy, zážitkov, turistiky, ale aj zaslúženého relaxu. Jediné, čo nemáme, je more. Ale aj tak si na Slovensku každý nájde to, čo od dovolenky požaduje. Prečo riskovať nákazu korona vírusom a nechať sa obmedzovať opatreniami okolitých štátov, keď si rovnako dobrú, ak nie aj lepšiu dovolenku môžete užiť aj na Slovensku?

Nebezpečnou nevýhodou zahraničných dovolenkových destinácií je aj skutočnosť, že sa v nich stretávajú ľudia z rozličných krajín. Takáto zmes ľudí je obrovským rizikom pre šírenie vírusu. Stačí, že jeden dovolenkár nevedomky prinesie vírus do danej dovolenkovej destinácie a ten sa za pár dní rozšíri medzi desiatky ďalších ľudí. Ak budete mať tú smolu a vírusom sa nakazíte, výrazne si tým skomplikujete nielen dovolenku, ale aj celý zvyšok leta. Naviac, vírus sa nemusí objaviť len v danej dovolenkovej destinácii, risk predstavujú aj čerpacie stanice, autobusy, reštaurácie a ďalšie verejné miesta, ktoré počas dovolenky v zahraničí navštevujete.

Na podpore lokálnych podnikateľov záleží!

Počas dovolenky na Slovensku sa môžete cítiť maximálne bezpečne. Prísne opatrenia ako povinnosť dezinfekcie a nosenia rúšok v interiérových priestoroch, zabezpečujú bezpečné hygienické prostredie aj na často navštevovaných miestach. Okrem toho, že dovolenkou na Slovensku zbytočne neriskujete nákazu, zároveň podporujete lokálnych podnikateľov, ktorým korona vírus už spôsobil veľké škody. Týmto dobrým skutkom nielenže podáte pomocnú ruku danému podnikateľovi, ale v konečnom dôsledku pomôžete aj sami sebe. Od našej ekonomiky sme predsa závislí všetci!

Miesta, ktoré stoja za návštevu

V neposlednom rade, počas dovolenky na Slovensku objavíte nádherné zákutia, o ktorých ste možno ani netušili. Ak máme možnosť plnohodnotne cestovať do zahraničia, na cestovanie po Slovensku nám akosi nezostáva čas a prichádzame tak o množstvo zážitkov, ktoré naša krajina ponúka. Navštíviť môžete Tatry, známe Aquaparky, či vodné nádrže a jazerá, ktoré vám môžu aspoň sčasti nahradiť atmosféru mora. Alebo sa vydajte spoznávať rôzne menej mestá, pamiatky, hrady, či iné turistické atrakcie – napr Kmeťov vodopád, Važecká jaskyňa, hrad Zborov. Možnosti sú neobmedzené, stačí si vybrať!

Tak čo, ste pripravení na nové zážitky?